Klubmesterskab

FBL’s klubmesterskab (KM) er for klubbens medlemmer – og altså ikke for ryttere udefra. Fra år til år kan ruten og datoen for KM ændre sig, men mesterskabet køres typisk i slutningen af foråret og over ca. 60 km. Det er helt op til løbsudvalget at beslutte løbets præcise udformning.

De seneste års resultatliste ser således ud:

År Klubmester (klasse)
2015
  1. Ota Rossini (KM + KM B)
  2. Kristoffer Stampe-Hejl (KM A)
  3. David Wederkinck Andersen
  4. Emil Dam Sørensen
  5. Mark Petersen
  6. Mathias Skov
  7. Niels Leervad Lambertsen
  8. Henrik Lehm (KM D)
  9. Søren Aronoff-Jensen
  10. Kean Bang Sørensen
  11. Kasper Due (KM C)

13. Philip Noel Larsen (KM H50)

2014
  1. Mathias Skov (KM + KM A)
  2. Ota Rossini (KM B)
  3. Henrik ‘Fejer’ Jensen (KM H50)
  4. Morten Poder (KM D)
  5. Rashid F. Elkott (KM C)
2013 1. Ota Rossini (KM + KM B)
2. Emil (KM A)
3. Kim S (KM C)
4. Rasmus Ritz
5. Kristian Karstoft
6. Kristoffer Stampe
7. Laust Kruse
8. Morten Gylling
9. Gunnar (KM D)
2012 1. Ota Rossini
2. Emil (KM B)
3. Nathan (KM C)
4. Kristian Karstoft
5. Peter Ott (KM H40)
6. Morten Gregersen (KM D)
2011 1. Rasmus Ritz (KM + KM C)
2. Henrik Bunde
3. Nathan Smith
4. Rasmus Andersen (KM A)
5. Torsten (KM motion)
6. Felix Jensen (KM H40)

8. Hans Flensted-Jensen (KM D)
2010 1. Lars Skovgaard (KM + KM B)
2. Rasmus Andersen (KM A)
3. Emil Dam Sørensen
4. Christian Brandt (KM C)
5. Felix Jensen (KM H40)

8. Hans Flensted-Jensen (KM D)
9. Christian Madsen (KM motion)
2009 1. Rasmus Andersen (KM A)
2. Rasmus Ritz (KM C)
3. Lars Skovgaard (KM B)
4. Felix Jensen
5. Ron Levy…

7. Win Stewart (KM Motion)
10. Christian Brandt (KM D)

2008 1. Lars Skovgaard Rasmussen (KM C)
2. Rasmus Andersen (KM B)
3. Mikkel Friis-Olsen
4. Jens Noppenau
5. Bo Kamstrup (KM H40)
6. Christian Brandt (KM BEG)
2007 1. Rasmus Andersen (KM B)
2. Henrik Bjarne Jensen (KM H50)
3. Peter Ott (KM C)
4. Felix (KM BEG)
2006 1. Rasmus Andersen (C) 
2. Henrik Bjarne Jensen (H40)
3. Martin Rask (C)
4. Ib Max Møller (Motion)
5. Lars Skovgaard Rasmussen (C)
6. Peter Ott (C)
7. Jens Noppenau (BEG)
2005 1: Niels Hoé Svendsen (KM B)
2: Bo Kamstrup (KM H30)
3: Thomas Mulvad (KM BEG)
4: Teis Jensen (BEG)
5: Martin Rask (BEG)
6: Rikard Christensen (KM motion)
2004 1. Bo Kamstrup 
2. Niels Hoe
3. Martin Rask (KM BEG)
2003 1. Troels Theil Eriksen
2. Mikkel Bugge Andersen